Або спалювання газу, або відключення: Запаси вугілля на українських ТЕС досягли рекордного мінімуму

Українські запаси вугілля на складах теплових електростанцій досягли історичного мінімуму — 455 тис тонн. При цьому, половина цього вугілля зосереджена на двох станціях — 116 тис тонн на Луганській ТЕС і 105 тис тонн на Слов’янській ТЕС. Ці запаси не можуть гарантувати енергетичну безпеку країни, — заявив головний диспетчер НЕК «Укренерго» Віталій Зайченко, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«На жаль, склади вугільних електростанцій спрацьовані до рівня, який, напевно, є найнижчим за весь період незалежності України. Станом на 25 січня на складах ТЕС знаходиться 455 тис тонн вугілля, з них антрацитовой групи 163 тис тонн і газової групи 291 тис тонн. Хочу звернути увагу, що половина цього вугілля зосереджена на двох станціях: 116 тис тонн антрациту на Луганській ТЕС і 105 тис тонн на Слов’янській ТЕС, яка, як ви знаєте, не працює. Залишилося на всіх інших станціях 220 тис тонн, яких абсолютно недостатньо для забезпечення енергетичної безпеки країни «, — сказав Віталій Зайченко.

Зараз активні запаси вугілля нижче гарантованих на 522 тис тонн. Зайченко наголосив, що українську енергосистему вдалося збалансувати минулої морозну тиждень за рахунок нарощування імпорту електроенергії з Білорусі.

Гендиректор АТ «ДТЕК Дніпроенерго» Сергій Дегтяренко зазначив, що основною причиною виникнення дефіциту вугілля на складах ТЕС є різке збільшення частки теплової генерації в зміненому прогнозному енергобалансі починаючи з грудня 2020 року.

«Прогнозний енергобаланс кілька разів змінювався в 2020 році. Загалом він йшов в сторону зниження вироблення ТЕС, в той час як за грудень відбулося різке зростання вгору, після того, як 18 листопада енергобаланс переглянули. Зрозуміло, що різко змінити видобуток вугілля швидко нереально і неможливо «, — сказав Сергій Дегтяренко.

У період з 18 по 24 січня білоруський імпорт збільшився з 6,3 до 9,4 млн кВт / год на добу.

Зайченко стверджує, що збалансувати енергосистему без достатніх поставок вугілля можна буде при переході на спалювання природного газу або за рахунок відключення споживачів. (Http://1polosa.net/news)